بانك وبلاگ استان فارس

ساماندهي وبلاگ هاي استان فارس

 
پیوند ها
 
وصیت نامه شهدا
 
لوگو دوستان
 
پیوندهای روزانه
 
امکانات جانبی

همزمان با برگزاري اجلاسيه كنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس سايت شهداي دانشكده پزشكي شيراز راه اندازي مي شود

رئيس دانشكده پزشكي گفت: همزمان با برگزاري اجلاسيه كنگره سرداران و ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهيد استان فارس سايت شهداي دانشكده پزشكي شيراز راه اندازي مي شود كه با راه اندازي سايت شهداي دانشكده پزشكي شيراز پيام ها و اقدامات ارزشي شهيدان به شيوه اي متناسب با روز به جوانان معرفي مي شود .
به گزارش ستاد خبري اجلاسيه سرداران و ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهيد فارس، دكتر محمود نجابت اظهارداشت: با توجه به اينكه در حال حاضر تفكرات انحرافي، عرفان هاي دروغين و تبليغات ماهواره اي نظام سلطه جوانان ما را مورد بمباران تبليغاتي قرار داده اند، اطلاع رساني به شيوه مناسب- به روز و مورد علاقه جوانان در پالايش و هدايت آنها نقش مهمي خواهد داشت.
وي اظهار داشت: اين سايت به گونه اي طراحي شده است كه امكان تبادل نظر جوانان و دانشجويان بازديد كننده از آن فراهم باشد .
دكتر نجابت گفت: در اين سايت شهداي دانشكده پزشكي به جوانان معرفي مي شوند، بر همين اساس از تمامي افراد بويژه خانواده هاي اين شهدا كه سند ، عكس و يا خاطره اي از آنها در اختيار دارند، تقاضا مي كنيم كه ما را در پربار كردن اطلاعاتي كه از طريق اين سايت به جامعه ارائه مي شود، ياري كنند.
وي بيان كرد: طراحي پژوهش جامعي به منظور شناسايي اسامي، خاطرات، زندگي نامه، وصيت نامه و ... تك تك شهداي دانشكده پزشكي از برنامه هايي است كه در فاصله زماني مناسب در دانشكده انجام مي شود .
دكتر نجابت اظهار داشت: حضور فعال دانشكده و دانشجويان پزشكي در برگزاري مراسم بزرگداشت كنگره سرداران و ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهيد استان فارس ، در روزهاي باقيمانده تا برگزاري كنگره از اولويت هاي فعاليت فرهنگي ما مي باشد.
رئيس دانشكده پزشكي شيراز همچنين از رسانه هاي جمعي به دليل پوشش مناسب اين حركت بزرگ قدرداني كرد.طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه سی و یکم فروردین 1390  توسط مدیر کتابک مقاومت فارس به مناسبت برگزاری اجلاسیه سرداران و14600شهیداستان فارس انتشار گردید.


در راستای اجلاسیه سرداران و14600 شهید استان فارس بنیاد حفظ ونشر آثاردفاع مقدس باهمکاری کنگره سرداران و14600 شهید استان فارس اقدام به تهیه و چاپ  کتابچه ای  باعنوان کتابک مقاومت فارس نموده است که دراین کتابک اطلا عات جامع و بسیار مفیدی از آمار و اطلاعات شهدای فارس منتشر گردیده است.که جهت بهره برداری باز دیدکنندگان عزیز تقدیم می گردد.

برای دانلود کتابک اینجا را کلیک کنیدطبقه بندی:  
نوشته شده در سه شنبه سی ام فروردین 1390  توسط مدیر موضوع:طبقه بندی:  
نوشته شده در سه شنبه سی ام فروردین 1390  توسط مدیر نقاشی یک کودک به کنگره سرداران و 14600 شهید استان فارس
نامه یک کودک به کنگره سرداران و 14600 شهید استان فارس


طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390  توسط مدیر یادهای ماندگار/ آنان که متعلق به همه هستند
برخی قرآن بر روی سر گرفته بودند، برخی دعا می خواندند.

کنار مزار شهید علم الهدی در هویزه خوزستان که رسیدیم، مداح همراهمان چنان بی اختیار برروی زمین افتاد که گمان بردیم حتما آسیب می بیند. اما بدنش گرم بود و گرم ماند و آسیب ندید.

مداحی و نوحه هایش دلنشین بود. ازمیان گفته هایش این را به ذهن سپردیم: شهیدان متعلق به همه هستند. او گفت و پرسید: چراهمه ما بدون تعلق به قوم، مقام و بدون در نظر گرفتن نوع لباس در برابرشان برخاک می افتیم؟ پاسخش را ابتدا داده بود.

***

یادمان شهدای شلمچه و مسجد شلمچه از دور نمایان بود. وقتی به نزدیک مسجد رسیدیم، نزدیک ظهر بود. وارد مسجد شدیم. یک روحانی برای کاروان های راهیان نور در مسجد صحبت می کرد.

« ذره ذره خاک شلمچه آغشته به خون های پاک شهیدان است، شهیدانی که پرکار و گمنام بودند. »

این جمله ها را همان روحانی گفت.

کنار یک تانک آغشته به خاک که یادگار دفاع مقدس بود، افراد زیادی از پیر و جوان نشسته و ایستاده بودند.

پیرمردی با لباس رزمندگان زمان جنگ و پیشانی بند؛ بدون اینکه با کسی صحبت کند، رو به سمت قبله به حالت نماز نشسته بود. هنگامی که نگاهش می کردی، آرامش عجیبی درچهره اش بود که آن آرامش را به تو و همگان منتقل می کرد. روی پیشانی بندش نوشته شده بود: کجایید ای شهیدان خدایی.***

رضا گفت: بعد از اینکه زوج جوان با خواندن خطبه، زن و شوهر می شوند، یکی از آیین های همیشگی و پذیرفته شده این است که پیش از آغاز زندگی، به جایی می روند و شاخه های گل نثار آن محل می کنند.

نام آن محل را گذاشته اند مزار شهدای گمنام.

باورم نمی شود و هنوز هم گیج هستم. چرا؟ چون این مراسم در روسیه اجرا می شود.

رضا متوجه گیج شدن و پرسش من شد. گفت : به هرحال روس ها یا هر کشوری طبق معیارهایشان برای خود شهید دارند.

گفتم: شهدای ما که متعلق به همه مردم ایران و اسلام هستند چرا نباید این مراسم را ما ایرانیان که مردمی مذهبی داریم، اجرا کنیم؟ باید شهیدان را متعلق به همه بدانیم.

رضا موافق بود...

شهدا به ما احتیاج ندارند ما به شهدا احتیاج داریم. جان کلام رضا این بود و آنگونه که خود می گوید به این سخن باور همیشگی دارد.

غلامرضا مالك زاده/ رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مركز فارس


طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه بیست و ششم فروردین 1390  توسط مدیر 
به گزارش ستاد خبري اجلاسيه سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس،
سردار غيب پرور در اين ديدار كه در محل دفتر معظم له برگزار شد، عملكرد ستاد
برگزاري اجلاسيه بزرگ شهداي فارس را به معظم له ارايه كرد.
سردار غيب پرور افزود: مردم فارس پس از چند سال انتظار، اجلاسيه بزرگ شهداي
 فارس را كه یکی از مهم ترین پدیده های ماندگار و جاودانه تاریخ استان فارس است
 را برگزار مي كنند كه امیدواریم اين برنامه با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
وي اضافه كرد: برگزاری اجلاسیه شهدای فارس از این حیث حائز اهمیت است که به
 گونه ای ابراز عطش، تشنگی و اعلام نیاز همه ما به چشمه سار زلال شهادت است
زيرا شهدا نیازی به این گونه اقدام های ما ندارند و آنها عند ربهم یرزقون اند.
غيب پرور با بيان اينكه در يك سال گذشته در استان فارس هزار  150 يادواره شهدا
برگزار شد ادامه داد: برگزاري يادواره ها و اقدام هاي فرهنگي متعددي از لحاظ حجم،
 گستردگي و كيفيت به نحوه شايسته اي در استان انجام شد كه تاثيرات بسياري
 زيادي در انتقال معارف و معاني در حوزه فرهنگ ايثار و شهادت  بين نسل جوان
  داشته است.
وي گفت: اجلاسيه سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس در زمينه هاي
 مختلف در قالب 14 كميته با بيش از هزار برنامه شش تا 17 ارديبهشت ماه سال
 90 در شيراز سومين حرم اهل بيت(ع) برگزار مي شود كه در صدد هستيم اين
اجلاسيه در خور شهدا و خانواده هاي آنها برگزار شود.


طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390  توسط مدیر نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس گفت: ادا کردن حق شهدا به قیل و قال و پست گرفتن و شعار دادن نیست، حتی به رخ کشیدن درهم و دینار نیست که برخی اگر از بیت المال هزینه ای برای شهدا کرده یا نکرده اند با اغراض و انگیزه های سیاسی طلبکارانه به رخ می کشند.حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کنگره یکی از مهم ترین پدیده های ماندگار و جاودانه تاریخ استان فارس تلقی می شود که امیدواریم با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
وی ادامه داد: طبق آبات شریفه قرآن شهدا حقیقت های زنده هستند، پس باید همواره اثر گذار هم باشند چون عنصر زنده بی خاصیت نیست.
علیزاده افزود: البته بهره جویی از زلال گوارای شهادت و درس آموزی از مکتب شهیدان عطش، تشنگی و احساس نیاز از سوی ما را طلب می کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس گفت:  ادا کردن حق شهدا به قیل و قال و پست گرفتن و شعار دادن نیست، حتی به رخ کشیدن درهم و دینار نیست که برخی اگر از بیت المال هزینه ای برای شهدا کرده یا نکرده اند با اغراض و انگیزه های سیاسی طلبکارانه به رخ می کشند.
وی بیان کرد: برگزاری اجلاسیه شهدای فارس از این حیث حائز اهمیت است که به گونه ای ابراز عطش؛ تشنگی و اعلام نیاز همه ما به چشمه سار زلال شهادت است چون شهدا نیازی به این گونه اقدام های ما ندارند که آنها عند ربهم یرزقون اند.
علیزاده در ادامه یادآور شد: ما برای آن که راه را گم نکنیم، اسیر بیراهه ها و دچار آفت هایی همچون غفلت، انحراف، نفاق، فتنه، ضلالت و گمراهی نشویم نیازمند این هستیم که از شعاع این ستارگان پر فروغ آسمان جامعه اسلامی و انقلاب همواره بهره بجوییم و استفاده کنيم.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره ها، اجلاسیه ها و کنگره شهدا بستری است برای  ابراز این نیاز و از جهتی دیگر نوعی قدرشناسی و قدردانی است از کسانی که همه هستی خود را فدای عزت و پیشرفت جامعه اسلامی ما کردند.
علیزاده تاکید کرد: برگزاری این گونه برنامه ها ابراز عشق و ارادت به شهیدان همیشه شاهدی است که همواره نظاره گر مواضع، حرکات و نوع نگرش های ما هستند و از سوی دیگر تجدید عهد و میثاقی دوباره  با ولی نعمتان انقلاب و نظام شکوهمند انقلاب اسلامی یعنی شهیدان.
وی اضافه کرد: بنابراین اجلاسیه شهدای فارس یک جریان معمولی نیست بلکه بستری است فوق العاده ارزشمند و با اهمیت که هم تامین کننده فکری، معرفتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ما است و هم تجلی بخش عشق، ارادت و وابستگی ما به خیل عظیم شهیدان بلکه فرهنگ شهادت است.
نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس گفت: بنابراین ضرورت دارد که همواره به بهانه اجلاسیه شهیدان عقول و قلوب تشنه خود را سیراب کرده و به مواضع و نوع نگرش های خود در عرصه زندگی به ویژه زندگی سیاسی و اجتماعی جهتی الهی بدهیم.
علیزاده درباره اثرات برگزاری چنین اجلاسیه ها و برنامه هایی که معطر و مزین به نام شهدا است، اظهار کرد: شان و جایگاه شهدا بسیار والا است، زیرا آنها با خدا معامله کرده اند.
وی افزود: برخی از شهدای پر افتخار ما اگر شان و منزلتشان از برخی امامزادگان بالاتر نباشد کمتر و پایین تر نیست و لذا مزارشان بسان زیارتگاهی است برای عاشقان با معرفت.
این مقام روحانی در سپاه فجر فارس تاکید کرد: طبیعی است برگزاری هر گونه نشست، مجمع و اجلاسی به نام شهیدان زمینه برای ظهور و بروز آثار، برکات، تفضلات نورانی و معنوی به ویژه از سوی خدای متعال را فراهم می کند.
علیزاده اضافه کرد: زیرا که شهیدان با خدا معامله کرده اند و خداوند هم آنها را واسطه فیض بین خلق و خود قرار داده است.
وی گفت: لذا حداقل آثاری که می توان به طور ملموس از رهگذر کنگره سرداران فارس تصور کرد این است که با توجه به آرمان ها و سیره شهیدان و زندگی پر افتخارشان و به ویژه وصیت نامه ها و سفارشات شهدا می توان مسیر حرکت زندگی رابه خوبی تنظیم کرد.
علیزاده با یاداوری اینکه شهدا ره یافتگان قله سعادت و رستگاری و  فاتحان میدان آزمون هستند، ادامه داد: توجه به سفارشات، وصایا و ابعاد مختلف زندگی آنها برای همه ما الهام بخش، دارای پیام و اثر گذار در رابطه با ایجاد تحول در زمینه های مختلف زندگی است.
وی بیان داشت: شهدا اسطوره ها و اسوه هایی برای اقشار جامعه ما هستند که به سان علمداری باوفا و مطمئن راه را به ما و بویژه  نسل جوان نشان می دهند.

طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم فروردین 1390  توسط مدیر رييس ستاد كنگره سرداران و 14600 شهيد استان فارس با دعوت از همه اقشار براي برگزاري هر چه با شكوه تر اجلاسيه شهداي فارس گفت: آنانكه غصه مي خورند اي كاش در جنگ بوديم، همه چيز آمده است .


سردار مجتبي مينايي فرد ادامه داد: براي نزديك شدن به فضاي مناطق عملياتي در دوران هشت سال دفاع مقدس، در حال طراحي و اجراي فضاهايي شبيه زمان جنگ هستيم كه از اوايل ارديبهشت يكي پس از ديگري اين برنامه ها اجرايي خواهد شد.
مينايي فرد درباره برنامه هاي در نظر گرفته شده براي برگزاري هر چه بهتر اجلاسيه شهداي فارس گفت: يكي از اين برنامه ها اعزام نمادين نيرو است كه تداعي كننده ياد و خاطره اعزام نيروهاي جوانان در سال هاي دفاع مقدس به مناطق عملياتي خواهد بود.
وي اضافه كرد: از مادران شهدا دعوت خواهد شد تا با حضور در مكان هاي اعزام رزمندگان شيراز در سال هاي دفاع مقدس، در اجراي اين برنامه به ما ياري رسانند.
رييس ستاد كنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس همچنين بيان كرد كه بازسازي و شبيه سازي بعضي از مناطق عملياتي از جمله منطقه عملياتي كربلاي پنج، قدس سه و حلبچه در دستور كار اين كنگره قرار دارد.
مينايي فرد ادامه داد: در عمليات هايي مثل والفجر 2 كه در منطقه غرب صورت گرفت لشكر فاتح المهدي و شجاعاني همچون شهيد مرتضي جاويدي با آن كلام معروفش كه' اينجا تنگه احد است، به امام سلام برسانيد و بگوييد ما نمي گذاريم احد دوباره تكرار شود' در آن حضور داشتند و در عمليات كربلاي 5 هم تمام يگان هاي رزمي فارس به ويژه دو لشكر خط شكن فجر و المهدي بيشترين نقش و تاثير را در آن حماسه آفريني ها داشتند.
وي گفت: طلايه داران عمليات كربلاي 5 رزمندگان استان فارس بودند كه اين برگ زرين از تاريخ دفاع مقدس به نام آنها به ثبت رسيد.
رييس كنگره سرداران و 14600 شهيد استان فارس بيان كرد: ‌از سوي ديگر با توجه با آمار بالاي شهدا در منطقه شلمچه و منطقه كربلاي 5، براي يادآوري و معرفي اين عمليات ها، بازسازي و شبيه سازي اين منطقه عملياتي در حال انجام است.
مينايي فرد ادامه داد: ‌قرار است فضايي ايجاد شود كه هم براي رزمندگان دوران دفاع مقدس تداعي كننده خاطراتشان باشد و هم براي جواناني كه آن صحنه ها را نديدند بازگو كننده ياداوري رشادت ها رزمندگان.
وي از ديگر برنامه هاي كنگره سرداران و 14600 شهيد استان فارس، رونمايي از تمبر شهدا از جمله شهداي ارتش، سنگر سازان بي سنگر، جهادگران و ورزشكاران شهيد عنوان كرد.
رييس ستاد كنگره سرداران و 14600 شهيد فارس خاطرنشان كرد: براي غني تر كردن و تكميل بانك اطلاعاتي كنگره شهداي فارس نيازمند عكس ها و خاطرات مربوط به دوران دفاع مقدس هستيم.
مينايي فرد از خانواده معزز شهدا، رزمندگان، جانبازان و جامعه ايثارگر كه نقش به سزايي در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس داشتند در خواست كرد با مراجعه به دبيرخانه اين كنگره آلبوم هاي عكسي را كه مزين به تصاوير دوران دفاع مقدس است را به اين دبيرخانه تحويل دهند.
وي افزود: سيستم هايي طراحي شده كه بتوانيم يك نسخه از عكس مربوط به دوران دفاع مقدس را اسكن كنيم و گنجينه اي بسيار گران بها از اين خاطرات را جمع آوري كنيم.
ميانيي فرد گفت: ‌درخواست جدي ما اين است كه افراد با مراجعه به كنگره سرداران شهيد فارس هم سري به رزمندگان قديمي و دوستان خود بزنند و هم در بحث جمع آوري عكس و خاطرات آن دوران ما را ياري كنند.
علاقه مندان مي توانند به ستاد كنگره اجلاسيه 14600 شهيد فارس جهت بازسازي و شبيه سازي به پادگان امام حسين مراجعه يا براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي8- 8330857 تماس بگيرندطبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم فروردین 1390  توسط مدیر فرمانده انتظامی فارس گفت: باید همه امکانات، تجهیزات و برنامه های خود را معطوف کنیم تا برگزاری این اجلاسیه نه تنها فضای استان فارس بلکه فضای کشور را متاثر از خود کند.

سردار علی مویدی اظهار کرد: برگزاری هر چه بهتر و با شکوه تر رزمایش فرهنگی، مذهبی و معنوی اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس یکی از مهمترین برنامه های نیروی انتظامی در سال جاری است.

وی اضافه کرد: پلیس با همه توان نقش خود را در زمینه ایجاد نظم، انضباط، آرامش و امنیت برای برگزاری این کنگره بزرگ و این رزمایش فرهنگی انجام خواهد داد.

مویدی گفت: روح بلند و قدسی شهدا می طلبد حداقل گامی را برای حفظ آرمانهای شهدا و فضای معنوی که آنها در کشور ایجاد کردند برداریم و نیروی انتظامی هم به عنوان عضوی از برگزارکنندگان این اجلاسیه تلاش می کند در این برنامه به خوبی انجام وظیفه کند.طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیستم فروردین 1390  توسط مدیر حجت الاسلام عبدالرضا خوشنویس شب گذشته در نشست خبري اظهار داشت: وقتی فرهنگ شهادت ترویج و یاد شهدا در جامعه احیا شود، ایمان در درون وارثان آنها تقویت خواهد شد.
 
وي برگزاری یادواره و اجلاسیه شهدا را موجب احیای قهرمانان واقعی تاریخ این کشور دانست و افزود: یکی از مهمترین علل و دلایل برگزاری چنین برنامه ها و فعالیت هایی این است که ما از عرصه و زمان جنگ و خدمات و هنرنمایی شهیدان فاصله گرفته ايم.
 
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهي از منكر فارس بيان كرد: با وجود این فاصله قهری، بدخواهان و دشمنانی که کشورمان را از چنگال آنها در آوردیم، تبلیغات سوء می کنند تا شهیدانی که سر تا پا اخلاص بودند را انسان هایی نا آرام و ماجراجو معرفی کنند.
 
خوشنویس گفت: به دلیل فاصله ای که از زمان جنگ می گیریم و تبلیغات سوء دشمن، لازم است با برگزاری یادواره ها و انجام فعالیت های فرهنگی یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.
 
وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی مبني بر اينكه «احیای یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، افزود: معظم له با دقت و بینشی عمیق، این جمله را بیان کردند.
 
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس بیان کرد: دیگر زمان جنگ نیست که بخواهیم به صورت فیزیکی یا با توپ و تانک در برابر دشمن بایستیم، ولی اگر بخواهیم خط شهدا را ادامه دهیم، احیای یاد آنها خود نوعی شهادت است.
 
خوشنویس ادامه داد: با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی، هر کس باید در هر جایی در قالب یادواره و کنگره فضای شهید و شهادت را دوباره در جامعه احیا کند.
 
وی درباره لزوم این امر گفت: وقتی فضای شهید و شهادت در جامعه گسترش یابد، طمع دشمنان بریده می شود و دیگر نمی توانند به آن کشور چشم طمع بدوزند؛ چراكه مردم آن کشور از مرگ نمی ترسند.
 
این کارشناسی مذهبی و فرهنگی ادامه داد: وقتی جهاد و شهادت در جامعه رواج پیدا کرد و فرهنگ آن نهادینه شود، دشمن احساس ناامیدی خواهد کرد و کشورمان از تهدیدهای دشمن در امان خواهد ماند، اما اگر در کشوری فضای راحت طلبی و بی توجهی به اصول ایجاد شود، فرصت برای سوء استفاده دشمنان فراهم خواهد شد.
 
خوشنویس بيان داشت: طی دوران هشت سال دفاع مقدس و در عملیات های مختلف جوانان دلاور و رزمندگان ایران اسلامی با جان فشانی های خود اجازه ندادند در پایان جنگ یک وجب از خاک این سرزمین در دست دشمن باقی بماند.
 
وي ادامه داد: جوانان امروز باید بدانند که جوان روزهای ایثار و شهادت نگذاشتند که دشمن لبخند بزند، بلکه در آن دوران زندگی را بر دشمنان این مرز و بوم تلخ کردند.
 
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس بیان داشت: تا زمانی که انقلاب اسلامی بر مبنای شعارها و آموزه های دینی استوار است، دشمنان این نظام از کارشکنی و توطئه علیه این ملت دست برنخواهند داشت.
 
خوشنویس یکی از اثرات برگزاری یادواره و کنگره شهدا را مشخص شدن حقیقت و مظلومیت نسل مدافع آرمان ها و ارزش های اسلامی در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.
 
وي تاكيد كرد: وقتی نسل حاضر با این رشادت ها و جان فشانی ها آشنا شوند، الگوهای واقعی خود را پیدا می کنند و با امیدواری بیشتری در مسیر رشد و تعالی حرکت خواهند کرد.
 
این کارشناس مذهبی و فرهنگی اظهار داشت: اگر در دوران هشت سال دفاع مقدس، عزیزان و دلاور مردانی همچون همت ها، باکری ها، دوران ها و سپاسی ها داشتیم، در این زمان هم با توجه به شرایط و مقتضیات، به امثال آنها نیاز داریم.
 
خوشنويس با تاكيد بر اينكه برگزاري يادواره شهدا تبليغات محتوايي صرف نيست، بلكه احياي ياد شهدا است، خاطرنشان كرد: برگزار كننده كنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس يقين داشته باشند كه با دنبال كردن اين نيت در زمره مجاهدان و در رديف شهيدان قرار مي گيرند.

طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیستم فروردین 1390  توسط مدیر جلسه هماهنگي كميته فضاسازي اجلاسيه سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس روز گذشته با حضور حميدرضا گرامي، فرمانده سپاه بقيه الله شيراز و اعضاي مجمع امور صنفي در سالن جلسات اداره امور صنفي برگزار شد.

 

مهندس حفاري، رئيس اداره بازرگاني فارس نيز در اين جلسه بيان داشت: شهدا متعلق به همه مردم هستند و همه ما مرهون خون شهدا هستيم.

 

وي تصريح كرد: اجلاسيه سرداران و 14هزار و 600 شهيد استان فارس يك امر مردمي و بدون هيچ گرايش سياسي است.

 

رئيس اداره بازرگاني فارس از فعال شدن اتحاديه ها و كميته اصناف در راستاي برگزاري اجلاسيه خبر داد و اولويت اول شهر شيراز را برگزاري اين اجلاسيه دانست.

 
در ادامه اين جلسه حميدرضا گرامي، فرمانده سپاه بقيه الله شيراز ضمن عرض تشكر از همكاري مجمع امور صنفي در اجراي طرح هدفمندي يارانه ها اعلام كرد: تا كنون در راستاي اجلاسيه، 200 يادواره شهدا با محوريت مردمي برگزار شده است.
 
وي تصريح كرد: با توجه به نزديك شدن زمان برگزاري اجلاسيه و اهميت آن و همچنين حضور 500 مهمان كشوري و لشكري و مهمانان خارجي در اجلاسيه، از مجمع امور صنفي انتظار مي رود با ايجاد تحول در محل هاي كسب و كارهاي مختلف، بويژه مجتمع هاي تجاري سطح شهر شيراز، نقش خويش را در اجراي هر چه بهتر اجلاسيه ايفا كنند.

طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیستم فروردین 1390  توسط مدیر سرتيپ مجتبی مینایی فرد روز گذشته در نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: با ارزیابی برنامه های سال گذشته، برگزاری کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس قطعا بزرگترین رخداد فرهنگی استان فارس خواهد بود که با مرور اجمالی یادواره های اجرا شده در شهرستان ها این ادعا اثبات می شود.
 
وی با بیان اینکه زمان و مکان برگزاری این کنگره بسیار مناسب طراحی شده است، افزود: این برنامه در یکی از مکان های معدودی ، بجز تهران برگزار مي شود که مقام معظم رهبری سه بار در آن پادگان حضور يافته و به نوعی قدمگاه ايشان محسوب مي شود که این مهم از ویژگی های این کنگره است.
 
رئیس کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس ادامه داد: این اجلاسیه از 6 تا 17 اردیبهشت سال جاری در شیراز برگزار می شود که شرایط اقلیمی شیراز در این ماه و تقارن ایام برگزاری کنگره با عملیات بیت المقدس که رزمندگان استان فارس در آن نقش بسزایی داشتند، از عواملی است که به برگزاری هر چه باشکوه تر و مطلوب تر این اجلاسیه کمک می کند.
 
مینایی فرد گفت: رويكرد اصلي اجلاسيه سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس مردمی است.
 
وي با بيان اينكه روند برگزاري این اجلاسیه عینا ماهیت دفاع مقدس و مردمی دارد، بیان داشت: باید تمام توان استان فارس برای برگزاری اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس که یک برنامه فاخر است به کارگیری می شد، اما متاسفانه به دلیل سوء مدیریتی که در استان حاکم است، اين امر محقق نشد.
 
رئیس کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس گفت: با نگاه به یادواره شهدا در شهرستان های استان می بینیم كه در ستاد برگزاری کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان از نظر بودجه ای کمک اندکی به آنها کردیم، اما از نظر هزینه ای تا حدود 30 برابر بودجه داده شده در یادواره ها هزینه شده که این اعتبارات از سوی مردم، خانواده شهدا، بخصوص جامعه ایثارگری تامین شد تا هر کس بتواند در حد توان، دینی را که به شهدا داشتند، ادا کنند.
 
مينايي فرد افزود: فرزندان انقلاب و امام راحل تكليف محور هستند و مردم براي اين برنامه هر گونه كمك خود را ارائه كردند تا این برنامه به صورت غیر دولتی و فاخر برگزار شود که این امر نشان از ولایت مداری و پاسداشت ارزش هاي نظام، انقلاب و شهدای ما در جامعه و توسط نسل های بعد از هشت سال دفاع مقدس دارد که بسیار ارزشمند است.
 
وي اظهار داشت: اجلاسیه سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس بعد از گذشت 23 سال از جنگ تحمیلی برگزار می شود که در نوع خود بی نظیر است؛ در اين اجلاسيه تلاش شده برنامه های مختلف در همه زمینه ها و برای اقشار مختلف و سطوح جامعه با کمیت و کیفیت قابل قبولی اجرا شود.
 
رئیس کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس خاطرنشان كرد: اجلاسیه شهدا در دو روز اصلی و هشت روز با برنامه های غیرمتمرکز و نشست های و برنامه های غنی مختلف با حضور هنرمندان، استادان، ورزشکاران، جامعه پزشکی و امداد و درمان، کارگران، پیشکسوتان، دانش آموزان و گردهمایی بزرگ تجلیل از خانواده 3000 شهید دانش آموز و فرهنگی و بسیاری برنامه های متنوع فرهنگی دیگر برگزار می شود.

طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیستم فروردین 1390  توسط مدیر الامام ابو عبد الله جعفر ابن محمد الصادق(عليهم السلام): يوم النيروز هو اليوم الذي يظهر فيه قائمنا اهل البيت _ نوروز (حقيقي) روزي است که قائم ما اهل البيت در ان ظهور مي کند . بحار ج52 ص 276

 اللهم عجل لولیک الفرج اللهم العن جبت و الطاغوت اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

اللّهمَّ صلِّ على محمد و آل محمد الاوصیاء المرضیین و على جمیع انبیائک و رسلت بافضل صلواتک و بارک علیهم بافضل برکاتک وصل على ارواحهم و اجسادهم. اللهم بارک على محمد و آل محمد و بارک لنا فى یومنا هذا الذى فضّلته و کرّمته و شرّفته و عَظّمت خطره. اللهم بارک لى فیما انعمت به علىّ حتى لا اشکر احداً غیرک و وسّع علىَّ فى رزقى یا ذاالجلال و الاکرام. اللهم ما غاب عنّى فلا یغیبنَّ عنى عونک و حفظک و ما فقدتُ من شى‏ءٍ فلا تفقد نى عونک علیه، حتى لا اتکلَّف ما لا احتاج الیه یا ذاالجلال و الاکرام»

با عرض سلام وآرزوی اینکه  سال جدید ظهور یگانه منجی بشریت بزرگترین اتفاق آن باشد که همانا بزرگترین ارزوی همه منتظران حضراتش میباشد. سالی پر بار و سر شار از سلامتی و موفقیت را برای همه دوستان آرزو مندیم

هفت سین قـــــرآنی:
 1- سلامٌ قولاً مِن رَبِّ رحیم 2- سلامٌ علی نوح ٍ فی العالمین 3- سلامٌ علی اِبراهیم 4- سلامُ عـَلی موُسی و هارون 5- سلامُ علی آلِ یاسین 6- سلامٌ عـَلیکُم طِبتُم فادخـُلوُها خالدین 7- سلامُ هیَ حتّی مَطلَعِ الفـَجر

بهر پیروزی ایران عدل و دادی می کنم
از همه فرمایش رهبر منادی می کنم
امر کردی رهبرا بر روی چشمان ترم
چشم آقا من جهاد  اقتصادی می کنم
لینک پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت تحویل سال 1390


طبقه بندی:  
نوشته شده در سه شنبه دوم فروردین 1390  توسط مدیر 
درباره سایت
 
 
برچسب‌ها