بانك وبلاگ استان فارس

ساماندهي وبلاگ هاي استان فارس

 
پیوند ها
 
وصیت نامه شهدا
 
لوگو دوستان
 
پیوندهای روزانه
 
امکانات جانبی

پایگاه تحلیلی " فصل انتظار   " نوشت

حج در لغت یعنی آهنگ و قصد و در دین اسلام اعمالی است که درمکه در پاسخ به ندای دعوت حضرت ابراهیم (ع) انجام می شود. حضرت ابراهیم (ع) به فرمان الهی کعبه را بنا کرد و خداوند به ایشان فرمان داد تا همه انسان ها را در همه عصر ها و نسل ها به حج دعوت نماید و حضر ت نیز بر روی سنگی که به مقام ابراهیم معروف شده است رفت و فریاد زد : (حلوم الی الحج ) یعنی بشتاب به سوی حج و این ندا را خداوند به عهده گرفت تا به همه انسانها در همه نسل ها برساند .

اینک ما نیز به دعوت خلیل خدا به زیارت خانه خدا می رویم .در حقیقت خداوند از زیارت خانه خود، زیارت خود را قصد کرده است. در اصل کعبه نه خانه، بلکه میهمان خانه خداست. گرچه در همه جا می شود خدا را یاد کرد ولی اکرم الاکرمین بعضی زمان ها و مکان ها را برای پذیرایی مشخص کرده است مثل ماه رمضان و موسم حج.

در اسلام سه نوع حج داریم که شامل حج تمتع ، حج قِران و حج اِفراد است که هر حج مرکب از دو عمل است :عمره و حج که هر دو را با هم حجة الاسلام می گویند.

حج تمتع بهترین نوع حج است (قرآن کریم می فرماید ذلک لمن یکن أهله حاضری المسجد الحرام ) لذا حج تمتع برای کسانی که بیشتر از 48 میل شرعی فاصله دارند واجب می شود و و حج قران و افراد برای کسانی که کمتر از این فاصله دارند واجب است .

بر هر مسلمان بالغ و عاقل در صورت استطاعت مالی و باز بودن راه واجب است که یک بار حج تمتع را به جای آورد.در روایات نقل شده از رسول خدا (ص) و ائمه اطهار بر این مطلب تاکید شده است که اگر مسلمانی توانایی رفتن بر حج تمتع داشته باشد و از رفتن به آن امتناع کند در لحظه مرگ خارج از امت رسول خدا (ص) (یهودی)از دنیا خواهد رفت.

مناسک حج- حج تمتع- اینفوگرافی- آموزش مناسک حج تمتع- اعمال حج تمتع- آموزش مناسک و اعمال عمره- رمی جمرات سه گانه- صحرای عرفات- حلق کردن- سعی صفا و مروه-

… برای مشاهده اینفوگرافی در سایز اصلی بر روی آن کلیک کنید …طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392  توسط مدیر برای لمس دستانت.....


طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ " دانشجوی بیدار"نوشت

آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکنون چندبار اظهاراتی را به نقل از امام خمینی نقل کرده است که فقط و به فقط به وسیله او نقل شده است. طبق آنچه که یکی از مهمترین سایتهای اصلاحطلب حامی آقای هاشمی بیان داشته است، روایاتی که از امام نقل میشود سه حالت دارد. الف) سخنان نقل شده مستند هستند. در این صورت میتوان آنها را به امام نسبت قطعی داد و پذیرفت. ب) سخنان نقل شده مستند نیستند. در این صورت به راحتی می توان آنها را رد کرد. ج) سخنان نقل شده ای که مستند نیستند اما بوسیله نزدیکترین یاران امام نقل شده اند. در این صورت بسته به اینکه چقدر به نقل کننده اعتماد داشته باشیم، می توان آنها را پذیرفت یا رد کرد.

بنده با قسمت الف و ب تحلیل آن سایت اشتراک نظر دارم. اما در مورد قسمت ج حرفهای دیگری برای گفتن وجود دارد.

روایتهای غیرمستند و شفاهی هاشمی از امام خمینی مرا یاد روایتی از رسول خدا انداخت که تنها راوی آن ابوبکر بود. ماجرا از این قرار بود که ابوبکر پس از رحلت رسول الله به قدرت رسید و در یکی از اولین اقدامات حکومتی اش، فدک را از حضرت فاطمه گرفت و به اموال دولتی اضافه کرد. هنگامی که حضرت فاطمه برای اعتراض به این موضوع به مسجد رفت، ابوبکر حدیثی را نقل کرد که " رسول خدا فرموده: ما پیامبران میراثی برجای نمیگذاریم."

حضرت فاطمه در رد این حدیث به آیاتی از قرآن استناد کرد که به صراحت با این حدیث در تضاد بود و بر میراث گذاردن انبیای الهی اذعان میکرد. ما نیز برای رد روایت هاشمی به سخنان و وصیت نامه خود امام خمینی استناد می کنیم.

در اینکه چرا  آقای هاشمی به نقل چنین منقولاتی روی آورده است، تنها چیزی که به ذهن بنده میرسد اینست که هاشمی می خواهد برای اکثریت جامعه که مطالعه کافی و عمقی ندارند، چهره ای خنثی از امام خمینی به تصویر بکشد تا شرایط روانی جامعه را بیشتر به سمت نزدیک شدن به غرب و آمریکا متمایل کند. به طوریکه اگر روزی رابطه برقرار شد، اینطور به نظر نرسد که زمانی از جای جای این کشور شعار "مرگ بر آمریکا" فریاد زده میشد و کسی تصور نکند زمانی رهبر این مملکت شدیدترین لحن ها را علیه آمریکا داشت.طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ" دانشجوی بیدار" نوشت

معمولا" کسانی که ظاهر مذهبی دارند برای وضع ظاهریشان به جز اینکه دستور شریعت است، استدلالی ندارند. من در این مطلب سه داستان کوتاه بیان می کنم. بعد از خواندن این سه مطلب خودتان قضاوت کنید ظاهر مذهبی چه تاثیری دارد.

الف) یکی از همکارانم میگفت که در یک خط خاص از اتوبوسهای درون شهری شیراز تاکنون چندبار افراد مبلغ بهاییت کنار او نشسته اند و سعی کرده اند او را بهایی کنند. پرسیدم: من هم بسیار با آن خط رفت و امد داشته ام. چرا کنار من نمی آیند؟ گفت: از ظاهرتان می ترسند و نزدیک نمیشوند.

ب) یکی دیگر برایم میگفت که در فلان شهر، نزدیکی های دانشگاه، چند زن میانسال و پیرزن به تجارت فحشا مشغولند و وقتی به آنها نزدیک میشوی خودشان بهت میگویند: جوون، دانشجویی؟ ...خوب دارم!. پرسیدم: چرا به ما پیشنهاد نمی دهند؟ گفت: از ظاهرتان می ترسند. از دور معلوم است اینکاره نیستید.

ج) یکی دیگر از دوستان سرباز میگفت که سر فلان ایست و بازرسی استان، از افرادی که ظاهر مذهبی ندارند رشوه ای میگیرند و آنها را عبور میدهند. اما اگر راننده ای ظاهر مذهبی داشته باشد، از ترس اینکه ممکن است آنها را لو بدهد، کوچکترین کار خلاف قانون رانندگان با ظاهر مذهبی را لحاظ کرده و برخورد قاطع میکنند.

نتیجه ای که شما از خواندن این سه بند میگیرید را نمی دانم. بنده نتیجه گرفتم که ظاهر متدین گرچه ممکن است باعث شود از سوی برخی افراد به ظاهرنمایی و دورویی تعبیر شود، اما موجب دور ماندن از برخی معاصی میشود. به قول امام علی (ع) دور ماندن از گناه خود نوعی عصمت است.طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ "رایگاه" نوشت

تاریخ سرشار از درسهایی است که انسان ها در طی قرون و اعصار با آن مواجه بوده است و مطالعه آن خردمندان را اندرزی مفید. با این حال به تعبیر زیبای ذات باری تعالی أَلَمْ یَأْتِهِمْ نَبَأُ الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ قَوْمِ نُوحٍ وَعَادٍ وَثَمُودَ وَقَوْمِ إِبْرَاهِیمَ وِأَصْحَابِ مَدْیَنَ وَالْمُؤْتَفِکَاتِ أَتَتْهُمْ رُسُلُهُم بِالْبَیِّنَاتِ فَمَا کَانَ اللّهُ لِیَظْلِمَهُمْ وَلَـکِن کَانُواْ أَنفُسَهُمْ یَظْلِمُونَ. آری انسان مغرور و سرکش از مرور سرنوشت پیشینان درس نگرفته و کژراهه انان را می پیماید.
طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392  توسط مدیر شايد اين هم يكي از بدبياري‌هاي آقاي ظريف و همكارانش باشد كه آغاز به كارشان عدل مصادف شد با فعاليت ستون نيشدارو و انتشار كاريكاتورهاي مازيار بيژني در رجانيوز تا محور خيلي از كاريكاتورهاي نيشدار اين كاريكاتوريست اقدامات فرامرزي اين افراد باشد.

شايد اگر اين اتفاق نيفتاده بود سوژه‌هايي كه اين دوستان به دست كاريكاتوريست جماعت مي‌دهند انقدر فرصت عينيت يافتن پيدا نمي‌كرد! اما خب، چه مي‌شود كرد؛ روزگار است ديگر! كاريكاتور زير را هم مازيار بيژني با توجه به مذاكرات ژنو و پيرامون ماجراي محرمانه بودن اين مذاكرات كشيده است.

بسته پیشنهادی غرب در برابر بسته پیشنهادی محرمانه ایران به 1+5!طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیست و هفتم مهر 1392  توسط مدیر خواهر شهید حاج منصور خادم صادق در واکنش به اظهارات هاشمی رفسنجانی و عملکرد نوه امام:
در پی اهانت صورت گرفته به خانواده معظم شهدا در صفحه فیس بوک منتسب به نعیمه اشراقی و انتصاب بسیاری از حرف های خلاف منش و سره حضت امام خمینی به ایشان در قالب خاطرات بسیاری از فرزندان و خانواده های شهدا واکنش های سختی را نشان دادند.

در پی اهانت صورت گرفته به خانواده معظم شهدا در صفحه فیس بوک منتسب به نعیمه اشراقی و انتصاب بسیاری از حرف های خلاف منش و سره حضت امام خمینی به ایشان در قالب خاطرات بسیاری از فرزندان و خانواده های شهدا واکنش های سختی را نشان دادند.

خواهر شهید حاج منصور خادم صادق در گفتگو با شیرازه گفت: این آقایان و خانم ها بدانند که اگر با کلام امام خمینی (ره) بازی کنند، مطمئن باشند که خانواده های شهدا ساکت نخواهند نشست و با سخن چینان برخورد قاطع خواهند کرد و آقا امام زمان (عج) چنان تو دهنی به آنها خواهد زد که در یادها خواهد ماند.

این خواهر شهید تاکید کرد:  آبروی امام و شهدا و خانواده شهدا هرگز با این زبان درازی ها و دهن کجی ها نخواهد رفت و انشاالله امام و شهدا جواب این خانم ها و آقایان را خواهد داد.

خواهر سردار شهید خادم صادق در ادامه با غیر قابل تصور خواندن وضعیت پوشش و حجاب دختر نوه امام راحل در کانادا تاکید کرد که این افراد خود آب روی خود را خواهند برد و ارزشی در میان امت اسلامی ندارند.

وی افزود حرمت امام راحل در نزد مردم نه تنها کم نخواهد شد بلکه بیشتر نیز خواهد شد.
این خواهر دلسوخته شهید در پایان ظهور هر چه زودتر آقا امام زمان (عج) را از خداوند متعال خواستار شد تا این وضعیت اسفبار هر چه سریع تر پایان یابد.
طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه بیست و ششم مهر 1392  توسط مدیر وزیر امور خارجه کشورمان بعد از سفر به نیویورک و صحبت هایی که در کمیسون امنیت ملی کرده بود نسبت به تیتر روزنامه کیهان گفته بود: با دیدن تیتر کیهان کمر درد و پا درد شدید گرفتم.طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه بیست و ششم مهر 1392  توسط مدیر مرحوم مهندس رجبعلی طاهری، از لیدر انقلاب در فارس، و موسس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان فارس، امروز ظهر پس از 4 روز کما در شیراز دار فانی را وداع گفت.

مرحوم مهندس رجبعلی طاهری، زاده کازرون است. وی دوران کودکی را در کازرون گزارند و برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان، وارد شیراز تا در کنار برادر ارشد خود مرحوم دکتر محمد حسن طاهری-از انقلابیون به نام فارس- در دبیرستان تحصیل کند. این دوران مصادف بود با دوران نهضت ملی و از همین رو او نیز همچون برادر خود وارد مبارزات سیاسی شد.

با سقوط دولت مصدق در تابستان 32، در حالی که مبارزان و سیاسیون تحت تعقیب و فراری بودند یا در زندان ها، او با دوستانش مبارزات خود را ادامه داد و برای اولین بار در اسفند 32 بازداشت شد.
طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392  توسط مدیر کلام فارس" با همکاری" جبهه وبلاگی غدیر /  " 

 در آستانه برائت از مشرکین 13 آبان روز مبارزه با آمریکای جنایتکار بر گزار میشود

با ایمان  و اعتقاد کامل می گوییم : ای مردم بدانید که «دین اسلام»؛ دین رأفت، رحمت، مودّت و دوستی است و پیامبر اسلام(ص) به عنوان رحمت برای عالمیان از جانب خداوند مبعوث به رسالت شده است و هر کجا ندای مظلومی که درخواست کمکی را سر داده باشد، این اسلام  است که مسلمین را بر یاری آن مظلوم بپا میدارد . از همین جهت است که کافران و ظالمان و منافقان در این مسیر همیشه با زخم هایی که از غیرت مسلمین خورده اند دست از سمپاشی و کید و حیله ورزیدن بر نداشته و همواره با  تحریک غیرت مسلمین و مومنین مخصوصا در زمانهایی که مسلمین  به موفقیت های بزرگ دست یافته اند  از هر  مکری در این راه بهره جستند.
و اما مسلیمن و مومنین آگاه همواره با اتحاد و اتخاذ تصمیمات به موقع و مواضع سریع خود  برخورد جانانه ای با این دشمنی ها  داشته اند.و هر ساله در مراسم منسجم و وحدت افرین حج؛ یکپارچه ندای برائت از مشرکین و کفار سر داده و اعلام میدارند که همه مسلمانان در مقابل دشمن مشترک و قسم خورده اسلام ایستاده گی و مبارزه میکنند . امریکا که سر حلقه فتنه گری و دغل بازی و سیاه نمایی است که همواره با نظرات جانبدارانه خود از دولت غاصب و بی هویت اسرائیل حقوق مسلم مردم فلسطین را زیر پا نهاده است
و امروز دشمنان باید بدانند که امت واحده اسلام  با تبعیت از رهبر و مقتدای عظیم الشان همواره گوش به فرمان  رهبری و پیرو دستورات الهی اسلام و ائمه هدی  ؛تمام قد در برابر دشمنی ها ینهان و آشکار ایادی غرب ایستاده گی و مبارزه می کنند. و هرگز دست از مبارزه بر نخواهند داشت مگر اینکه مستکبران به جرم خود اعتراف و دست از ستیزه جویی بر دارند و توبه کنند؛ که این خود باید اثبات شود.
دشمنان گاهیبا تحریر کلمات موهن در کتابی شیطانی و یا اهانت به کتاب آسمانی ما قرآن و یا با تنظیم اهنگ و ساخت فیلم های موهن در جریحه دار کردن روح مسلمانان مخصوصا شیعیان دیگر نخواهند توانست در دل  ایشان ذره ای شک و ریبی  ایجاد کنند؛  بلکه هر بار با اینچنین اقداماتی مسلمین  استوار تر و خروشان تر از قبل بر سر شیاطین روزگار خواهند تاخت و در  اراده خود استوار تر ار پیش در پایبندی به مقدسات و دفاع از انها خواهند بود. چرا که انها امتحان   صدا قت خود را در  گفتار ثابت کرده اند و هر دفعه بد تر از دفعه قبل رفتار کرده و حیله و تزویر بکار گرفتند. و چه بجا ست که در روز برائت مشرکین در همه فضا ها چه حقیقی و چه مجازی کسترش و نشر داده شود.

جبهه وبلاگی غدیر و همه اعضاء این پایگاه  که اکثرا از کاربران و نویسنده های ارزشی و انقلابی و ولایتمداران عرصه رسانه می باشند ؛ ان شالله این فریاد مرگ بر امریکا را تا روز 13 ابان روز مبارزه  با فتنه استکبار را پیگیری کرده و بار دیگر با  انتشار این بیانیه در وبلاگها و سایتها و خبرگزاریهای در فضای سایبر و حقیقی با وحدت کلمه اعلام میدارد که  ما مسلمانان و آزادیخواهان هرگز از مواضع و اهداف و مقدسات خود دست نخواهیم برداشت و همواره در برابر حمله و یورش ناجوانمردانه  دشمنان به هر صورتی که باشد با عزمی راسخ  دفاع خواهیم کرد و مبارزه ما تا شکست و سر خورده گی و ان شالله تا نابودی کفر و ظلم  در جهان از پای ادامه خواهد داشت. اکنون همگی  به اتفاق در جبهه جنگ نرم به مبارزه و رزم خویش ادامه خواهیم داد. از خداوند متعال برای رسیدن به اهداف و استواری و ثبات در این راه کمک و استعانت می طلبیم.

وَ کانَ حَقّاً عَلَینا نَصرُ المُؤمِنین

ادرس سایت جبهه غدیر  http://jwg.ir/

دوستان و یاران و رزمنده های جنگ نرم  این بیانیه و بنر و یا مطالب خود را با نام موج سایبری مرگ بر امریکا  منتشر فرمایند. در صورت تمایل  این پایگاه را از لینک خود باخبر کرده تا در فهرست حامیان  این موج ثبت شود.طبقه بندی: سیاسی 
نوشته شده در سه شنبه بیست و سوم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ " دانشجوی بیدار دهه هشتاد "نوشت

حتما" تاکنون نام "جورج سوروس" به گوشتان خورده است. او تا چند سال قبل فقط برای متخصصان و اهالی مطالعه علوم انسانی آشنا بود، اما با جنجالی که بر سر دیدار محمد خاتمی با وی ایجاد شد، در ایران شهرت یافت. گرچه خاتمی دیدار را تکذیب کرد.

جورج سوروس یک پیرمرد یهودی زاده است که در حال حاضر یکی از فعالترین افراد حاضر در بازار سرمایه جهان است و علاوه بر فعالیتهای اقتصادی، فعالیتهای سیاسی و بشردوستانه نیز انجام می دهد.

برای آشنایی مختصر و مفید با برخی افکار آقای سوروس به کتاب "بحران سرمایه داری جهانی" وی مراجعه کردم. در ادامه برخی از نظرات او را ذکر میکنم.
طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه بیستم مهر 1392  توسط مدیر به نقل از صبح لارستان ، این همایش که با اعلام مسئولان برگزار کننده آن در تاریخ 24 آبان ماه و یک روز بعد از عاشورای حسینی با حضور چهره های ماندگار و تاثیرگذار زنان کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه این همایش؛ متقاضیان برای شرکت در این همایش میتوانند به دبیرخانه این همایش مراجعه کرده و با تکمیل فرم شرکت در این همایش؛ در کنار سایر بانوان لارستانی در عرصه اجتماعی لارستان نقش آفرینی نمایند.طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه هجدهم مهر 1392  توسط مدیر بدون شک 16 مهر ماه 1366 را بواسطه رویارویی مستقیم با شیطان بزرگ در خلیج فارس، باید یکی از درخشان‌ترین مقاطع ‌تاریخ دفاع مقدس دانست که البته این مقطع درخشان و مجاهدینی که این افتخار بزرگ را آفریدند، تا به امروز لااقل جایگاه در خور شانی در میان افکار عمومی ملت ایران نیافتند.طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه هجدهم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ" راه آسمانی" نوشت

همیشه با خودم کلنجار می رم وقتی می بینمشون یا حرفشون وسط میاد ؛ دوباره پریشانی روحیم شروع میشه و باز آماج سوالهایی که با تکرار شون مغزم به حد انفجار می رسه . از خودم می پرسم خدا که میگه " یه خار توی دستتون بره عذاب یکی از گناهان شماست ". یا یک شب تب نشانه ی ... و کلی سوال دیگه که همشون با همون حرفای خدای بزرگ و این بنده های خدا شروع میشه و برام بی پاسخ می مونه !

دارم راجع به جانبازایی حرف می زنم که پس از چندین ده سال ، کم یا زیادش با شما ؛ با درصد های مختلف (اما با شدت های بالا ) هنوز راضی به قبولشون نشده ؟ شاید بگید داری تو کار خدا فضولی می کنی ، اما باید بهتون بگم منم آدمم سوال برام پیش اومده جواب می خوام . جانبازایی که سالهاست توی تختخواب افتاده ، همسرانی که کمر شون زیر بار این حادثه شیرین خم شده ، بچه هایی که پس از سالها هنوزم از موج گیری بابا شون دارن زجر می کشن نه اینکه خجالت ؛ بلکه از زخم سیاه جنگ در روح پدر دارن رنج می برن .

سوال دارم و جواب می خوام حالا از هر کی ، دوست دارم بشنوم . دیدار با آقا م امام علی خامنه ای توسط جانبازان از اوج وخامت حال بعضی هاشون که چی بگم اکثر شون رو نشون می داد کلی ناراحتم کرد . بیشتر به خاطر اینکه گناه اینها چی بوده که هنوزم که هنوزه بخشیده نشدن ! تا به فیض شیرین شهادت برسن .

در نهایت فقط این جواب رو به خودم می دم که بابا اینا با خدا اهل حالن دارن با هم حال می کنن  . من و سن نه !!؟؟ نظرتون چیه ؟طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه هجدهم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ "خاکریز "نوشت

شاید پربیراه نگفته نباشیم اگر مدعی شویم ملت ایران سختترین روزهای اقتصادی و معیشتی خود طی 10-12 سال اخیر را در دو سال پایانی دولت احمدی نژاد سپری کرد. اما نکته جالب آنجاست که اتفاقا مصادف با همین دو سال پرمشقت، بیشترین حاشیه سازی ها توسط دکتر احمدی نژاد و حلقه اطرافش ایجاد شد.

مردم ایران طی سالهای جنگ و دوران سازندگی سختی و مشقت اقتصادی فراوانی را متحمل شده بودند اما دیگر علاوه بر این سختی ها نظاره گر جار و جنجال ها و حاشیه سازی های هر روزه مسئولانشان نبودند و یا اگر دعوا و کشمکشی هم بود، مردم از آن خبردار نمی شدند.

به نظر می رسد همزمان شدن این دو اتفاق، رمز موفقیت حسن روحانی در انتخابات اخیر بود چرا که مردم می دیدند در حالیکه ارزاقشان به صورت تصاعدی در حال گران شدن است و ارزش پولهایشان روز به روز کمتر می شود، به عوض دو چندان شدن همت مسئولان برای تدبیر امور اقتصادی،  رییس جمهور و رییس مجلسشان در مجلس با هم جدال لفظی می کنند و احمدی نژاد، فایل صوتی بی ربطی را رو می کند. از آن سو قرص و محکم پشت سر عناصر مسئله دار می ایستد و حتی در اقدامی بی سابقه دست پرحاشیه ترین فرد حلقه اطرافش را می گیرد و به وزارت کشور می برد و برای انتخابات ریاست جمهوری از او حمایت می کند!

مردم این حاشیه سازی های مکرر را دیدند و تعداد قابل توجهی از آنها نسبت به احمدی نژاد و هر آنچه رنگ و بوی او را بدهد نفرت پیدا کردند و جبهه طرفدار روحانی و عارف و برخی از کاندیداهای اصولگرا در ائتلافی نانوشته تمام همت خود را به کار بستند تا جلیلی را احمدی نژادی دیگر معرفی کنند و از این رهگذر به قول سعید حجاریان –تدلیس سیستماتیک!- کنند و اتفاقا همین عامل باعث شد تا در بسیاری از مردم نسبت به جلیلی ترس و واهمه ایجاد شود و در این فضا آنان به مخالف ترین فرد نسبت به وی روی آورند.

بنابراین عامل رای آوری حسن روحانی نه حمایت هاشمی و خاتمی از وی، نه تفرق اصولگرایان و نه گفتمان ایجابی –تدبیر و اعتدال- بود چرا که همین الان هم بسیاری از افرادی که به حسن روحانی رای داده اند هنوز او را درست نمی شناسند و به عبارت دیگر آنها در انتخابات اخیر، نیک می دانستند که چه نمی خواهند.

اما علیرغم این مسائل، متاسفانه شاهد آن هستیم که اعضای دولت یازدهم و طرفداران آن پیام های غیرواقعی متعددی را به انتخاب مردم در انتخابات اخیر می چسبانند و از این آب گل آلود، ماهی مراد خویش را صید می کنند.

مثلا تاکید می کنند که

رای مردم در 24 خرداد، نه به قهر با آمریکا بود.

رای مردم در انتخابات یازدهم، نه به ژنرال کشی بود.

رای مردم در این انتخابات نه به ساده زیستی مسئولان بود.

رای مردم نه به تداوم تحریم ها بود.

رای مردم نه به مدیریت مردمی و غیرمدرن بود.
طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه هجدهم مهر 1392  توسط مدیر لشكر خوبان اسم كتاب نیست؛ اسم لشكر شهیدمهدی باكری است. لشكر ۳۱ عاشورا هنوز هم هست. جایی در شهر تبریز پادگانی دارد و در كشاكش مأموریت‌های قرارگاه حمزه ـ شمال غرب ـ حسابی فعال است. برای فهمیدن چند و چون ماجرای كتاب‌ و آن تعداد از ۴۳۰ شخصیتی كه در كتاب هستند و شهید نشده‌اند به تبریز رفتیم.

همرزمان مهدی‌قلی رضایی (راوی كتاب) در محل استقرار ما كه همان پادگان سپاه عاشورا باشد دور هم جمع شده بودند. فضا و شوخی‌ها جنس روزهای جنگ بود. جمعِ یك‌دستی كه از گزند حوادث و رخدادهای این بیست سال خودشان را نگه داشته‌اند و تنها فرق‌شان با آن روزها سفیدی موها و محاسن است. محور جالب این اتحاد هم فرمانده‌شان بود. فرمانده و نیروهایش هنوز با هم جلسات دارند. به هم سر می‌زنند؛ هیات می‌گیرند؛ سینه‌زنی می‌كنند. وقتی قرار به گفت‌وگو با اهالی لشكر می‌شود، همه گوش به فرمان فرمانده‌شان هستند.
طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه هجدهم مهر 1392  توسط مدیر وارث:در طول چهار هزار سالي كه بر اين پديده شگفتِ حرمِ الهي گذشته، زَمزم تحوّلاتي را از سر گذرانده است و بي شك در رهگذر حوادث، به يك روال طيّ مسير نكرده است. مدّت زماني آشكار بود و از آن استفاده مي‌شد و در فترتي از زمان، در دل صخره‌ها و رمل‌ها پنهان ماند.
 
زمزم در دوران ابراهيم و اسماعيل« سقايه اسماعيل (عليه السلام) » در آغاز به صورت چشمه اي از زمينِ خشك بيرون زد و هاجر كوشيد با خاك و رمل، اطراف آن را مسدود كند تا آب هدر نرود و او و فرزندش بتوانند از آن استفاده كنند! و در اين حال بود كه آن فرشته مقرّب، كه براي مددكاري دو ميهمان غريب خدا آمده بود، به هاجر گفت: «ساكنان اين وادي، از تشنگي هراس نداشته باشند. چه، اين چشمه اي است كه ميهمانان خدا از آن خواهند نوشيد.»
و بدينگونه با بيان نقش تاريخي زمزم هاجر را آرامش داد و نه تنها هاجر و اسماعيل، كه قبائل صحرانشين حوالي مكّه نيز بر سر سفره زمزم گرد آمدند تا جامعه نخستين «امّ القري» را تشكيل دهند و پرندگان صحرا و وحوش و طيور به سوي آن چشمه شتافتند تا ريزه خواران زمزم شوند…
از روايات چنين برمي آيد كه ابراهيم و اسماعيل اين چشمه را به صورت چاهي درآوردند تا از دستبرد حوادث مصون بماند و آب آن فزوني گيرد و كفاف ساكنان و مسافران را بدهد.طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه هفدهم مهر 1392  توسط مدیر ای دو چشمانت چراغ شام یلدای همه 
آفتاب صورتت خورشید فردای همه
ای دل دریایی‌ات کشتی نشینان را امید 
وی نگاه روشنت فانوس دریای همه
ای بیان دلنشینت بارش باران نور 
وی کلام آتشینت آتش نای همه
خنده‌های گاه‌گاهت خنده خورشید صبح 
شعله لرزان آهت شمع شبهای همه
قامتت نخل بلند گلشن آزادگی 
سرو سرسبزی سزاوار تماشای همه
گر کسی از من نشانی از تو جوید،گویمش 
خانه‌ای در کوچه باغ دل، پذیرای همه
لاله زار عشق یکدم بی گل رویت مباد 
ای گل رویت بهار عالم آرای همه

غلامعلی حدادعادل
طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه هفدهم مهر 1392  توسط مدیر خدمتگزار همه مردم فارس هستم/ بالاترین سطح تعامل را با نماینده ولی فقیه در استان خواهم داشت/ درباره الحاق فارس به دریا روزهای آینده حرف می زنم

وی درباره اولویت های کاری خود در استان تاکید کرد: ایجاد اشتغال، وفاق و همدلی با حضور همه اقشار مردم و جریان های سیاسی در اولویت کاری بنده است و معتقدم با یک خرد جمعی می توانیم فارس را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
دکتر سید محمد احمدی اولین استاندار دولت تدبیر و امید در فارس دقایقی بعد از انتصاب به عنوان نماینده عالی دولت در فارس در واکنش به این مساله که عده ای در تلاشند تا شما را به نام خود مصادره کنند در حالی که رئیس جمهور محترم خود را رئیس جمهور همه مردم ایران خواند، گفت: بنده به عنوان استاندار فارس در دولت دکتر روحانی خدمتگزار همه مردم استان فارس خواهم بود.

وی درباره اولویت های کاری خود در استان تاکید کرد: ایجاد اشتغال، وفاق و همدلی با حضور همه اقشار مردم و جریان های سیاسی در اولویت کاری بنده است و معتقدم با یک خرد جمعی می توانیم فارس را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

معاون سیاسی استاندار فارس در دولت اصلاحات درباره تعامل خود با نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: در بالاترین سطح با آنها همکاری و تعامل خواهم داشت.

استاندار فارس ضمن تاکید بر لزوم رعایت حقوق مردم استان گفت: درباره الحاق فارس به خلیج فارس در روزهای آینده صحبت خواهم کرد و نظرم را اعلام می نمایم.طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه هفدهم مهر 1392  توسط مدیر یکی از بزرگترین شاعران عرب در صفحه اول دیوان اهدایی خود به رهبر معظم انقلاب قصیده‌ای سروده و در آن به مدح معظم‌له پرداخته است.

به گزارش تسنیم به نقل از ابنا، محمد مهدی جواهری از بزرگترین شعرای جهان عرب در دوران معاصر است که به شاعر العرب الأکبر (بزرگترین شاعر عرب) و شاعر الجمهوریة مشهور است.
 
این شاعر شیعی مذهب در سال 1899 میلادی در نجف متولد شد و در دوران حکومت ملک فیصل به علت فشارهای سیاسی، عراق را به قصد ایران و سپس سوریه ترک نمود و سرانجام در سال 1997میلادی در دمشق دار فانی را وداع گفت.
 
از جواهری آثار فراوانی نظیر دیوان الجواهری، ذکریاتی (در سه جلد)، برید الغربة، الجواهری فی العیون من أشعارهو برید العودة به جای مانده است.
 
همچنین ترجمه کتاب جنایت روس و انگلستان در ایران تحت عنوان جنایة الروس والإنجلیز فی ایران نیز از آثار اوست.
 
این شاعر صاحب نام شیعه٬ در سال 1995میلادی با «حضرت آیت الله العظمی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران دیدار کرد.
 
وی در این دیدار یک نسخه از یکی از دیوان‌های شعر خود ـ با نام «ذکریات»ـ را به ایشان اهداء کرد.
 
جواهری در صفحه اول این دیوان و به عنوان نوشته اهداء، قصیده ای سروده و در آن به مدح مقام معظم رهبری پرداخته است و در بیت آخر هم با اشاره به نام دیوان خود ذکریات، از رهبر انقلاب به خاطر محتوای آن طلب عفو کرد.
متن این قصیده و ترجمه آن به فارسی در ادام می‌آید:
 
سَیّدی أیّها الأعز الأجَل
أنتَ ذو مِنّة وَأنتَ المدِل
عَجَزُ الحرف أن یُوفّی عظیماً
کُل ما قیل فی سِواه یَقِل
 
أیّها الشامِخ الذی شاءَهُ اللهُ
زَعیماً لِثَورَةِ تَستَهِل
لَکَ فی ذِمّة الإله یَمینٌ
یَدٌ مَن مَسّها بِسوءِ تَشِل
 
لَکَ فی السّلم مِنبَرٌ لا یُجارى
لَکَ فی الحرب مِضرَب لا یَفِل
لَکَ أهلٌ فَوقَ الذرى وَمَحَل
لَکَ بَعدَ المکرُمات وَقَبل
 
فإغتَفِر لی ما جاءَ فی ذِکریاتی
یا عَطوفاً عَلى خُطى مَن یَزِل
 
ترجمه این شعر به زبان فارسی:
 
مولای من ای سرور والا مرتبه
نعمتت بس بزرگ است و تویی رهنما
کلمات از بیان مرتبه والای تو عاجز است
وهر چه در حق تو بگوییم نا چیز است
 
ای در بلندا که خداوند اراده نموده است
رهبر انقلابی باشی که روز به روز قوی تر می شود.
تو در پیشگاه خدا پیمان بسته ای
دستی که به ناشایست بر آن دراز شود را نابود کنی
 
در صلح بیانی داری بی نظیر
ودر جنگ پایگاهی داری که از پا نمی ایستد
تو خاندانی داری که در قله شرف قرار دارند
وجایگاه تو تمام فضائل را در بر می گیرد
 
ای آنکه بر لغزش کننده مهربان و عطوف است
از اشتباهاتم در دیوان «ذکریات» بگذرطبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه هفدهم مهر 1392  توسط مدیر طرح اشتراک طلایی ماهنامه روضه/
   

قبل از محرم؛ روضه خوان باشید...

اعضاء این طرح بصورت رایگان ماهنامه روضه ومحصولات فرهنگی موسسه کتیبه را درب منزل دریافت خواهند کرد.
به گزارش روضه نیوز، با توجه به نزدیکی ایام محرم الحرام روابط عمومی موسسه فرهنگی انتشاراتی کتیبه از طرح اشتراک طلایی ماهنامه روضه خبر داد.
اعضاء این طرح بصورت رایگان ماهنامه روضه ومحصولات فرهنگی موسسه کتیبه را درب منزل دریافت خواهند کرد.
مسئول روبط عمومی کتیبه تاکید کرد:حوزه مخاطب این طرح،فعالان فرهنگی و زحمت کشان عرصه هیئت وهیئت داری است که با هدف تعمیق معارف وباورهای مناسک دینی گسترش داده خواهد شد.
علاقمندان می توانند جهت اشتراک «نام ونام خانوادگی+آدرس کامل+کدپستی» را از طریق پیامک به سامانه  3000141471  ارسال کنند.طبقه بندی:  
نوشته شده در سه شنبه شانزدهم مهر 1392  توسط مدیر ماه «ذى الحجّه»، آخرين ماه «سال هجرى قمرى» است و ماهى است بسيار پربركت. بزرگان دين هنگامى كه اين ماه وارد مى شد، اهمّيّت ويژه اى به عبادت در آن مى دادند.

به گزارش فرهنگ نیوز، ماه «ذى الحجّه»، آخرين ماه «سال هجرى قمرى» است و ماهى است بسيار پربركت. بزرگان دين هنگامى كه اين ماه وارد مى شد، اهمّيّت ويژه اى به عبادت در آن مى دادند. مخصوصاً در دهه اوّل اين ماه .در بعضى از روايات آمده است، شب هاى دهگانه اى كه قرآن در سوره «والفجر و ليال عشر» به آن سوگند ياد كرده است، شب هاى دهه اوّل اين ماه شريف است، و اين سوگند به خاطر عظمت آن است. 

خداوند در سوره حج (آيه ۲۸) ضمن بيان فريضه بزرگ «حج» سخن از «أيّام مَعْلُومات» گفته است كه مؤمنان بايد در آن به ياد خدا باشند. يكى از تفسيرهاى معروفِ «أيّام مَعْلُومات» كه در روايات نيز آمده است، ده روز اوّل ماه ذى الحجّه است. بنابراين، هم شب هاى آن عزيز است و هم روزهاى آن. 

در حديثى از رسول خدا(صلى الله عليه وآله) مى خوانيم كه عبادت و كار نيك در هيچ ايّامى به اندازه اين ايّام (ده روز اوّل ماه ذى الحجّه) فضيلت ندارد. 

افزون بر اينها، هم صدا شدن با زوّار خانه خدا در اين ماه، و ياد و خاطره مراسم باشكوه حج و معنويّت و بركات آن، حال و هواى ديگرى به انسان مى دهد; مخصوصاً براى كسانى كه در سلك زوّار سعادتمند خانه خدا قرار گرفته اند، يا با ياد و خاطره آنها همراهند. 

برای دیدن این گرافیک اطلاع رسان در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک نمایید.طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1392  توسط مدیر بشکند دستی که جام را زهر کرد ...

یک روز  شنیدم که امام قطعنامه را قبول کردند. خیلی  ناراحت شدم  . عصر رفتم خدمت امام .دیدم روی نیمکت دراز کشیده اند .من یک چارپایه کشیدم جلو و نشستم و چون خیلی خودم ناراحت بودم از قبول قطعنامه رو کردم به ایشان و گفتم شنیده ام که شما را وادار کردند که قبول کنید قطعنامه را. می خواستم ببینم واقعیت چیست؟ امام هیچ چیزی به من نگفتند .دستشان را روی چشمشان گذاشتند .  فهمیدم که انقدر ناراحت هستند که نمی توانند با من حرف بزنند .من آمدم منزل و یک هفته از زیرزمین منزل بیرون نیامدم. (از خاطرات دکتر زهرا مصطفوی )طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ " رایگاه   "نوشت

نقد و بررسی ادعاهای عجیب آقای هاشمی

آیا امام با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» موافق بود؟

انتشار بخشهایی از کتاب جدید حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی با عنوان «صراحت نامه» در پایگاه اینترنتی ایشان با واکنشهای متفاوتی مواجه شده است. هرچند عده ای معدود که سالها دل خوشی از شنیدن این شعار نداشته اند، تا ان حد ذوق زده شده اندکه گمان بر تغییر سیاستهای کلی نظام در خصوص استکبار ستیزی برده اند، اما واقعیت آن است که بررسی دقیق اظهارات اقای هاشمی نشان می دهد که متآسفانه برخی از این اظهارات با واقع مطابق نبوده و دچار تناقضات قابل توجه تاریخی و معرفتی است. در این نوشتار به برخی از این مسائل اشاره خواهدگردیدطبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ "   مطالبات بسیجی "نوشت


در پی بحث های مطرح شده در هفته اخیر فیش برداری هایی کردم خواستم از آنها  یک مقاله بنویسم ولی واقعاً مقاله ای نمیخواهد فقط اینکه ابتدا آیات قران رو مروری کنید و باور کنید اینها حرف خداست نه یه سری ادمهای تند رو و افراطی...

بعد از این آیات حرف های امام رو بررسی آوردم تا ببینید رفتارهای دولت مصداق چیست؟

خدا را شکر که آقای حاج شیخ حسن معتدل الدوله سیلی به موقعی از آمریکایی ها خورد و انشا الله این درسی باشد تا به دشمن اعتماد نکنیم.طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1392  توسط مدیر وبلاگ "دانشجوی بیدار "نوشت

مهمترین موضوع مورد بحث در فضای سیاسی کنونی کشور، مذاکره با آمریکاست. مایه خوشبختی است که در میان فعالین سیاسی کشور اجماع نسبتا" کاملی بر سر اقدامات تعاملی دولت در نیویورک وجود دارد. به استثنای تماس تلفنی روحانی – اوباما، که آنهم از اساس توسط منتقدین زیر سوال نرفت، بلکه زمان انجام این کار به باد انتقاد گرفته شد. منتقدین عقیده دارند که باید در مقابل این تماس تلفنی امتیازاتی دریافت می کردیم.طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1392  توسط مدیر فرا رسیدن ایام شهادت امام جواد علیه السلام بر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و شما عاشق اهل بیت تسلیت و تعزیت عرض مینمایم

عظم الله اجورنا واجوركم باستشهاد الامام الجواد

حضرت امام محمدتقي(ع) در آخر ذيقعده ي سال 220هجري درسن بيست و پنج سالگي بر اثر زهري كه به دستور معتصم عباسي، توسط ام الفضل همسر آن حضرت (دختر مأمون) به او خورانده شد در بغداد به شهادت رسيد و در كنار مرقد منور جد گراميش، حضرت امام موسي كاظم(ع) مدفون گرديد. آن حضرت در سن هشت سالگي به امامت رسيد و هفده سال امامت نمودو به هنگام شهادت در 25 سالگي، جوان ترين امام بود. امامت حضرت با حكومت دو طاغوت زمان، مأمون ومعتصم عباسي همزمان بوده است. شهادت زود هنگام آن حضرت، گوياي اين نكته است كه فعاليت هاي امام جواد در پاسداري از فرهنگ و ارزش هاي اسلامي تا چه اندازه براي حكومت هاي جور و ستم، خطر آفرين بوده است.طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه چهاردهم مهر 1392  توسط مدیر تعقیب و گریز یک خودرو از اطراف کاخ سفید به سمت ساختمان کنگره ایالت متحده آمریکا با تیراندازی پلیس و کشته شدن راننده خودروی مهاجم به پایان رسید.
این خبری بود که ساعات پایانی روز پنجشنبه به وقت تهران در رسانه ها منعکس شد. در دقایق نخست این اتفاق اخبار ضد و نقیضی از جزییات آن مخابره می شد ولی از ساعاتی پس از آن رسانه های آمریکایی به طور هالیوودی به تبیلغ این ماجرا پرداختند.
ولی میریام کری در حالی به قتل رسید که هیچ گونه سابقه جزایی در پرونده خود نداشته و تنها به دلیل متوجه نشدن نوار پلیس از آن عبور کرده که با شلیک چند گلوله مقابل چشمان کودک خردسالش از پای درآمد.


 هر چند در مورد این اتفاق سوالات بی پاسخ زیاد وجود دارد که باید پلیس آمریکا پاسخگو باشد اما در کشور مهد دموکراسی و آزادی کشتن انسان بی گناه چیز عجیبی نیست، ریختن خون بی گناهانی همچون مریام کری در دایره تعریف آمریکا از آزادی و دموکراسی نمی گنجد.

کسانی که جامعه آمریکا را به صورت باغ گل رز وانمود می‌کنند باید بدانند، اقتصاد رو به زوال آمریکا، تعطیلی دولت فدرال، تیراندازی در مقابل ساختمان کنگره و خودسوزی یک شهروند آمریکایی در همین مکان بازتاب مشکلات امروز جامعه و دولت آمریکا است که همه مردم آمریکا را با خود درگیر کرده است.

وقوع چنین حوادثی را باید بخشی از واقعیات جامعه آمریکا تلقی کرد. واقعیاتی که ممکن است آغاز جنبش دیگری برای مبارزه با تبعیض و برده داری مدرن در آمریکا باشد.

برای انعکاس مظلومیت و محکومیت قتل مریام کری توسط پلیس آمریکا، جمعی از جوانان شیرازی به طور خودجوش به دنبال آن هستند که تا مراسم یادبودی را ساعت 18:30 در حافظیه برای این مادر برگزار کنند.طبقه بندی:  
نوشته شده در شنبه سیزدهم مهر 1392  توسط مدیر شهيد محمد حسين جانبازي رزمنده اي دلير بود که لحظه اي آرام و قرار نداشت و دائم در فراق معبود ميسوخت و مرغ جانش هر آن به سوي ديار عاشقان حق يعني به سوي جبهه به پرواز در مي آمد و در فضاي لا ينتهي و معنوي ميادين نبرد با خصم درون و بيرون به مبارزه ميپرداخت و از چشمه ساران روح نواز معارف الهي سيراب ميشد

شهيد جانبازي در روز 24 ارديبهشت سال 1365 در جبهه شرهاني ، هنگام انجام يک عمليات ايذائي در محور پيچ انگيز (شيار بجليه) پس از رشادت فراوان خلعت زيباي شهات پوشيد و روح ناآرام او قفس تن را رها کرد و در وار محبوب و معشوق خود آرام گرفت.

جان خانواده اش در فراق اين عزيز سفر کرده ميسوخت و ميگداخت و هر لحظه در انتظار بازگشت پيکر پاک و خونين بال او بودند. اين انتظار نزديک به ده سال به طول انجاميد تا اينکه در يک گردهمايي سياسي که برادران منطقه جنوب کشور در آن شرکت داشتند با يکي از دوستان که ده سال پيش در دوره تربيت مربي عقيدتي سياسي سپاه هم دوره بوديم ديدار مبارکي کرديم. اين برادر در زمان شهادت برادرم (شهيد محمد حسين جانبازي) در شيراز بود و در جريان امر قرار داشت هنگام نماز ظهر که براي تجديد وضو ميرفتيم ، داستان خوابي را که در روزنامه جمهوري اسلامي چاپ شده بود ، برايم تعريف کرد.

با شنيدن اين حرف قلبم به تپس افتاد و گفتم :

در چه تاريخي ؟ کدام شماره؟

گفت: دقيقا نميدانم ولي حدود سه يا چهار ماه پيش آن را خواندم.

حرف اين برادر ، مرا به شدّت به فکر فرو برد.

خدايا آيا ممکن است که گمشده ما پيدا شده باشد و يار سفر کرده ما از سفر آمده باشد و ما ندانيم؟طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه دوازدهم مهر 1392  توسط مدیر  
 در سال 2006 ایهود اولمرت نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه خبری بی بی سی  اعتراف کرد که تل آویو تسلیحات هسته ای در اختیار دارد.
نظام نامشروعی که بدون انکه حاضر باشد عضو معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای ان پی تی باشد سیصد کلاهک هسته ای دارد،راجع به برنامه هسته ای ایران حرف میزند باید دهانش را گل گرفت!طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه دهم مهر 1392  توسط مدیر IMG_4785طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه دهم مهر 1392  توسط مدیر   ie-91

هشدار: دوستان توجه کنند

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات - فتا- از بررسی پرونده های کلاهبرداری از طریق ایمیل جعلی مربوط به تجار ایرانی که با شرکتهای خارجی داد و ستد دارند، خبر داد و گفت: پرونده هایی که برای این مورد کلاهبرداری در پلیس فتا تشکیل شده از طریق مقامات قضایی پلیس اینترپل در حال پیگیری است.

سردار کمال هادیان فر در گفتگو با مهر در تشریح میزان و وضعیت پرونده هایی که در زمینه کلاهبرداری های خریدهای اینترنتی از سایتهای خارج از کشور وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به محدودیت مبادلات ارزی به ویژه از نوع الکترونیکی، خریدهای اینترنتی از سایتهای خارجی بسیار کم بوده و پرونده های مرتبط نیز طبیعتا اندک است اما از سال گذشته چندين فقره پرونده در خصوص کلاهبرداري از طريق ايميل جعلي به دست آمده که در تمامي اين پرونده ها مبالغ بسیار زیادی از شاکيان کلاهبرداري شده است.
 طبقه بندی:  
نوشته شده در چهارشنبه دهم مهر 1392  توسط مدیر 
كبري افسري مادري بود كه سالها با ضايعه مصدوميت شيميايي در دوران دفاع مقدس دست و پنجه نرم مي كرد. 4 فرزندش جانباز شيميايي هستند ولي بنياد شهيد او را به عنوان جانباز نپذیرفت در حاليكه مدارك و اسناد از سوي پزشكان و فرماندهان نشان مي داد اين بانو در دوران دفاع مقدس عاشقانه خدمت كرده است. تا اينكه روز گذشته به مقام رفيع شهادت نائل آمد.

روز جانباز سال جاري بود كه به عيادت خانم كبري افسري رفتيم. وقتی وارد خانه شديم گوشه اتاق هم دستگاه اکسیژن ساز بود و هم کپسول اکسیژن و شلنگی که امتدادش به دهان او منتهی می شد. با چشمان خسته اش مرا برانداز کرد. گفتم سلام مادر جان خبرنگار هستم. فرزندان خانم كبري افسري هم در خانه بودند و هر كدام به نوبت سمفوني سرفه سر مي دادند. وقتي علت را جويا شديم متوجه شديم كه غير از خانم افسري فرزندان اين خانم هم در مناطق جنگي جانباز شده اند. برایم عجیب بود پیرزن سالهاست غریبانه تنها با اتکا به ماسک اکسیژن زندگی می کند. او یکی از قربانیان سلاح های شیمیایی است ولی داستان مصدومیتش بسیار غریب است.طبقه بندی:  
نوشته شده در دوشنبه هشتم مهر 1392  توسط مدیر دانلود کلیپطبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه هفتم مهر 1392  توسط مدیر امحای 800 دستگاه ماهواره ای که مردم داوطلبانه به بسیج تحویل دادند/ یک دختر بچه با دیدن «حریم سلطان» خودش را دار زد!

ضریب نفوذ ماهواره در بین جامعه تغییر سبک زندگی و مدل رفتار مردم را در پی داشته است. تا حدی که بسیاری از کارشناسان گسترش بسیاری از ناهنجاری ها، خشونت ها و اعمال منافی اخلاق و عفت عمومی را ناشی از استفاده از این ابزار در ظاهر فرهنگی می دانند.

دختر بچه ای که با دیدن حریم سلطان خودش را دار زد

چندی پیش پخش سریال حریم سلطان از یکی از این شبکه های ماهواره ای حادثه ای را در یکی از روستاهای شمال استان فارس رقم زد. خانواده ای که محو تماشای دیدن این سریال بودند بعد از اتمام فیلم به دنبال دختر بچه سه چهار ساله شان گشتند و با کمال تاسف با جنازه بی جان فرزند دلبندشان روبرو شدند که به تقلید از صحنه اعدام یک زن در همان سریال خود ار از طناب تابی که در حیات خانه اشان بود حلق آویز کرده بود!
اگرچه این خانواده و حتی بستگان و همسایگان آنان با تحویل ماهواره هایشان به بسیج خانه اشان را از لوث نفوذ شیطان های بزک کرده پاک کردند اما آیا این کار داغ فرزند دلبند و حتی بیگناهشان را آرام می کند؟ یقیناً هرگز...
اینها واقعیاتی است که در کنار ما هر روز رخ می دهد و گاهی اوقات به سادگی از کنار آن عبور می کنیم.


طبقه بندی:  
نوشته شده در یکشنبه هفتم مهر 1392  توسط مدیر شیرازه - یادداشت زیر را یکی از مخاطبان شیرازه برای ما ارسال کرده که بدون هیچ گونه دخل و تصرفی به صورت زیر منتشر می شود.

زهرا کریمی/  چاره ای نبود باید فکری برای تنهایی کودکم میکردم. از آن گذشته خودم هم زیاد بدم نمی آمد ساعتهایی از روز را در نبود فرزندم کمی به خودم برسم و دلخوشی هایم! البته تشویق خانم های اقوام و دوستان هم در رفتن من به سوی کارهای که هنوز در موردش تردید داشتم بی تاثیر نبود.

تمام این ها، دل مرا که خودم هم می دانستم چقدر به دختر سه ساله ام وابسته است و حتی طاقت 1 ساعت دوری از او را هم ندارم، به دریا زد و صبح یکی از آخرین روزهای شهریور ماه دستاو را گرفتم و راهی مهد کودکی در نزدیکی خانمان شدم. مهد کودکی که تبلیغات پر زرق و برقش کم کم داشت برایم اطمینان می آورد که دایه مهربانتر از مادر هم وجود دارد و آنجا قرار است کودک نازپروده و معصوم من را روی چشم و سر ودست شان نگه دارند!
طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه پنجم مهر 1392  توسط مدیر شهید عبدالمجید سپاسی 52 سال قبل در چنین روزی یعنی 4 مهرماه 1340 به دنیا آمد. هنوز سیزه سالش نشده بود که پدرش را در اثر سانحه ی رانندگی از دست داد. فوتبالش عالی بود و امید های زیادی به او می رفت. انقلاب که شد مستمع پر و پا قرص سخنرانی شهید آیت الله دستغیب بود. بعد از انقلاب با وارد سپاه شد. وقتی که صدام هوای قادسیه کرد او هم از بی راهه های بهمن شیر به آبادان رفت و در توپخانه مشغول به خدمت شد. با شکل گیری لشکر۱۹ فجر فارس کار خود را به عنوان فرمانده گردان آغاز کرد تا این که معاون عملیاتی لشکر شد.


هر عملیاتی که فکرش را کنید حاج مجید بوده؛ از خیبر و قدس 3 تا کربلای 4 و 5 و ...و در نهایت والفجر10. تو سپاه معروف به علمدار لشکر 19 فجر است. شجاع بود و نترس مثل کوه. شهید سپاسی خمپاره انداز(خمپاره چی)بود، او شب هنگام در عملیات والفجر10، در حلبچه بر روی ارتفاعی به نام سه تپان به وسیله ترکش خمپاره که به کنار گوشش در شقیقه او اصابت کرد به فیض شهادت نائل آمد.طبقه بندی:  
نوشته شده در جمعه پنجم مهر 1392  توسط مدیر 

«اینك ما و شما مانده ایم كه وارث رسالت و حامل امانت شهدا هستیم.»

                                                                    «شهید موسی نامجو»

اکنون که ربع قرن از جنگ تحمیلی میگدرد آیا دشمن مارا رها کرده و جنگ تمام شده است؟ آیا دفاع مقدس به پایان رسیده است؟ یا اینکه دشمن همچنان مارا زیر ذره بین دارد و لحظه به لحظه دامنه حملاتش را گسترده تر میکند؟

دشمنان همواره این مملکت اسلامی را زیر نظر داشته اند و روز به روز بر دامنه ی حملات خود افزوده اند.زمانی با توپ و تانک جلو آمدند و قصد تجاوز به خاکمان را داشتند و اینک دین و ایمان و وحدت ملی ما را هدف قرار داده اند و جنگی به مراتب تمام عیار تر را در دستور کار خود قرار داده اند.

حال وظیفه ی ما در این جنگ بزرگ چیست؟جنگی که عمده ی نیروهای دشمن در فضای سایبری سنگرهای خود را بناکرده اند.

هر وبلاگ یک سنگر است ...

آزادمهر به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار میکند: موج وبلاگی " از سنگرهای خاکی تا خاکریز های سایبری "

از تمامی وبلاگ نویسان عزیز دعوت می شود تا لینک آثار خود را در سایت آزادمهر در دسته بندی موج وبلاگی " از سنگرهای خاکی تا خاکریز های سایبری " ارسال نمایند.

آثار ارسالی باید در قالب متون مرتبط با عنوان "از سنگرهای خاکی تا خاکریز های سایبری " باشد.

به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار تا پایان هفته دفاع مقدس میباشد.

www.azadmehr.comطبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه چهارم مهر 1392  توسط مدیر جنبش وبلاگ نویسی  از فکه تادمشق باحمایت سایت"نوبت شما"سمنان با هدف گسترش فرهنگ دفاع مقدس و حمایت از تمامی مجاهدان جهان در برابر ظلم و بی عدالتی شروع به فعالیت کرده است.

امید برآن است که بتوانیم منویات حضرت امام خامنه ای در مقابل با جنگ نرم را به نتیجه برسانیم.

                  http://ali225.persiangig.com/jonbesh/11.gif                                         

موضوعات جنبش 

1- معرفی سرداران شهید  گمنام(کم شهرت) دفاع مقدس 

2- دفاع مقدس در فضای مجازی 

3-معرفی شهدای مدافع حضرت زینب (س) 

کلیه وبلاگ نویسان عزیز می توانند بعد مطالعه توضیحات جنبش برای ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک کنند 

http://uploadtak.com/images/a519_Download_icon.gifطبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه چهارم مهر 1392  توسط مدیر 
اتهام وهابیت به شیعه بخاطر نام عبدالحسین

یکی از شبهاتی که وهابی‌ها درباره شیعیان مطرح می‌کنند این است که مگر شیعیان بنده خدا نیستند؟ پس چرا اسم فرزندان خود را عبدالنبی، عبدالحسن، عبدالحسین و ... می‌گذارند؟پس معلوم می‌شود آنها عبد خدا نیستند!
در مورد نامگذاری شیعیان به عبد الحسین و ... باید گفت که وهّابیّت به علت تفسیر اشتباه کلمه عبادت، حکم به حرمت چنین نامگذاری کرده‌اند و فکر کرده اند مراد شیعیان از این اسامی یعنی اینکه فلانی عبد امام حسین(ع) است و امام حسین معبود و خدای فلانی است! در حالی که اصلا و ابدا چنین نیست.
در واقع، واژه عبد و عبادت دو معنی و کاربرد دارد:
۱. پرستش: که جز برای خداوند صلاحیت ندارد.
۲. اطاعت کردن، خادم بودن و نوکر بودن: که مقصود از عبد الحسین و عبد النبی و ... همین معناست.طبقه بندی:  
نوشته شده در پنجشنبه چهارم مهر 1392  توسط مدیر 
درباره سایت
 
 
برچسب‌ها